HLEDÁTE NĚCO?

HLEDÁTE NĚCO?

Čeho se Vaše otázka týká?
Tyto otázky se objevují poměrně často. Je dost pravděpodobné, že svoji odpověď najdete níže.

 • OBECNÉ

  1. Proč je na výrobcích seznam použitých ingrediencí v angličtině?

   Názvosloví látek, které jsou uváděny v seznamu ingrediencí každého kosmetického výrobku je jednotné v celé Evropské unii. Vydala ho mezinárodní komise INCI (International Nomenclature Cosmetic Ingredients) a všichni výrobci kosmetických produktů ho musí dodržovat.
    
   Shoda názvosloví ingrediencí dává zákazníkovi s alergií možnost zjistit ještě před koupí, zda-li výrobek obsahuje látky, které by u něho mohly vyvolat alergickou reakci. Máte-li jakékoliv dotazy ohledně složení výrobků NIVEA MEN, kontaktujte nás. Rádi Vám poskytneme další informace.

  2. Jak je testována kožní snášenlivost výrobků NIVEA MEN?

   Bezpečnost a kožní snášenlivost výrobků NIVEA MEN je velice pečlivě ověřována ještě před tím, než jsou uvedeny na trh. Testy jsou prováděny v laboratořích NIVEA a v dalších nezávislých výzkumných institutech. Přesto není možné nikdy zcela vyloučit nežádoucí reakci, která může být způsobena individuální přecitlivělostí na některou z ingrediencí.

  3. Je výrobek opravdu bez alkoholu, je-li ve složení výrobku uveden např. cetyl alcohol?

   V chemii existuje skupina látek se společným názvem "alkoholy". Na jejich fyzikálním skupenství, pevném či tekutém, závisí také odlišné vlastnosti.
    
   Je-li výrobek označen "no alcohol - bez alkoholu" znamená to, že neobsahuje etylalkohol, který je součástí alkoholických nápojů. Etylalkohol má v kosmetických přípravcích osvěžující a posilující účinek. V podrobném seznamu ingrediencí uvedeném na obalu je etylalkohol označen jako "alcohol" nebo "alcohol denat".
    
   Aliphatické alkoholy (cetearyl alcohol nebo lanolin alcohol) jsou pevné látky, které se používají například jako emulgátory s výživným účinkem, které dávají výrobku potřebnou konzistenci, nebo jako vyhlazující přísada v pleťových krémech.

  4. Jak vysoké procento vody obsahují krémy a emulze?

   Obsah vody ve všech emulzích na trhu se pohybuje mezi 70 až 90 %. Nejnovější vědecké studie prokázaly, že dostatečná hydratace omezuje přecitlivělost citlivé pleti. Obsah vody ve známém NIVEA Creme je cca 70 %. Díky výborné kožní snášenlivosti a výživnému účinku je NIVEA Creme oblíbený již po desetiletí. V jeho případě je použit typ emulze "voda v oleji".

 • HOLENÍ

  1. Co je lepší: mokré nebo suché holení?

   Nejvhodnější způsob holení závisí na typu Vaší pleti a na Vašich zvyklostech (např. při silné formě akné se spíše doporučuje suché holení). Pro mokré holení mluví důkladnost, pro suché zase rychlost a pohodlí.
    
   V obou případech byste však měl pleti po holení dopřát regenerační a uklidňující péči: např. použít balzám po holení obohacený o hydratační látky a vitamíny.

  2. Co dělat, když se při holení pořežu?

   U menších ranek obvykle stačí studená voda. Při silnějším krvácení pomůže antibakteriální (kamencová) tyčinka, která zastavuje krvácení (prodává se v lékárnách).

  3. Téměř vždy mám po holení podrážděnou pleť se zarudlými skvrnami a pupínky. Čím to je?

   To může mít celou řadu důvodů.
   Neholíte se např. proti směru růstu vousů?
   Netlačíte příliš na holicí strojek?
   Nepoužíváte silně parfémované prostředky na holení s vysokým obsahem alkoholu?
   Netřete si po holení pokožku ručníkem, místo abyste ji jen lehkými doteky osušil?

   Může to způsobit i špatné nastavení holicí čepele... Při přetrvávajících problémech Vám nejlépe poradí kožní lékař.

  4. Často mívám zarostlé vousy. Jak k tomu dochází a co se dá proti tomu dělat?

   Zarůstající vousy bývají většinou důsledkem chyb, kterých se muži dopouštějí při holení.
    
   Pravidlo č. 1 při mokrém holení: nikdy se neholte proti směru růstu vousů! Kdo se holí křížem krážem, vousy nešetrně tahá, zbytečně pleť zatěžuje a zvyšuje riziko zanícení. Zrohovatělá pleť často zabraňuje růstu vousu, který pak zůstává pod povrchem a zarůstá.
    
   Další příčinou zarůstání vousu bývá, zvláště u nečisté pleti, změna vlasového folikulu (váčku) a tím i změna směru růstu vousu. Ten pak zarůstá šikmo pod pokožku. Zarostlé vousy se dají většinou opatrně odstranit pinzetou, pouze ale v případě, že se kolem vousu nevytvořilo zarudlé místo. Pak je lepší poradit se s dermatologem.

  5. Jaký je rozdíl mezi gely, pěnami a krémy na holení?

   Výběr přípravku na holení je skutečně věcí osobních preferencí.

   Výhodou pěny na holení je, že ji lze použít velmi rychle a nanáší se přímo na pleť.

   Na druhou stranu, gel na holení je třeba nanést nejprve do dlaně, a s nádobou není třeba před použitím třepat. Krouživými pohyby prstů vznikne z malého množství gelu bohatá pěna.

   Holení pomocí krému na holení je klasický způsob. Vyžaduje však štětku na holení. Krouživými pohyby vytvořte navlhčenou štětkou krémovitou pěnu.

 • PO HOLENÍ

  1. Nabízí značka NIVEA MEN výrobky po holení, které neobsahují alkohol?

   Ano! Existuje speciální řada výrobků NIVEA MEN SENSITIVE určená výhradně pro muže s citlivou pletí (poznáte ji podle bílé barvy obalu).

  2. Mohu se obejít bez výrobků po holení?

   Jen v nouzi! Prostředky po holení jsou totiž nezbytným zakončením každého kvalitního holení. Každodenní holení pleť obličeje velmi namáhá, a proto je nutné jí po holení poskytnout nezbytnou péči a regeneraci.
    
   Pečující výrobky po holení NIVEA MEN poskytují pleti to, oč ji holení připravilo: hydrataci a uklidnění. Lipidy o pokožku pečují a po holení ji zvláčňují. Vitamíny a provitamíny pleť chrání a podporují proces její regenerace.

  3. Mám velice citlivou pleť. Když použiji vodu po holení, pálí mě obličej. Existuje nějaké řešení?

   Ano. Nepříjemné pálení s největší pravděpodobností způsobuje vysoký obsah alkoholu a parfému ve výrobku, který po holení používáte. Zkuste jiný, který neobsahuje alkohol a je bez parfemace - je tedy k pleti šetrnější a díky tomu ho pleť lépe snáší. Vyzkoušejte např. NIVEA MEN Balzám po holení SENSITIVE.

  4. Používám blazám po holení. Je normální, že po každém holení pálí?

   Ne, to samozřejmě není. Pálení pleti způsobuje alkohol obsažený ve většině balzámů po holení. Ošetření pleti po holení by ji mělo především zklidňovat, proto je lepší používat výrobky s minimálním či žádným obsahem alkoholu. Nedráždí Vaši pleť a zajišťují její optimální ošetření.

 • PÉČE O PLEŤ

  1. Proč bych měl používat speciální kosmetiku pro muže?

   Pleť mužů se v mnoha ohledech liší od ženské pleti. Je až o 30 % silnější a pojivová tkáň podkoží má jinou strukturu. Navíc dokáže vázat větší množství vody, a proto je mnohem pevnější než pleť ženská. Má menší sklony k vysušování, a tím i k tvorbě vrásek. Pleť mužů se ale více mastí, proto u nich zejména v mladším věku dochází k častějšímu ucpávání pórů a vzniku neestetických pupínků.
    
   Těmto speciálním potřebám vychází vstříc program "4 kroky péče o pleť" vyvinutý odborníky z laboratoří NIVEA speciálně pro potřeby mužské pleti - od čištění, přes holení a péči po holení, až po unikátní pěsticí péči.

  2. Co znamená Q10?

   Q10 označuje pleti vlastní koenzym Q10, který dodává kožním buňkám energii.
    
   Rychlé tempo moderního života a nepříznivý vliv životního prostředí negativně ovlivňují vzhled pleti a způsobují zvýšenou potřebu koenzymu Q10. NIVEA MEN Energizující pleťový krém Skin Energy Q10 pro muže tímto důležitým koenzymem zásobuje pleť, čímž podporuje její přirozenou regeneraci.

  3. Mám používat jiné přípravky v létě a jiné v zimním období?

   Nízká teplota venku a teplý vzduch ve vyhřívaných místnostech vysušují pleť mnohem rychleji než za běžných podmínek. Proto je potřeba hydratace v zimě stejně důležitá jako v létě. V zimním období je však vhodnější použít mastnější krémy, které pleť nejen hydratují, ale současně pomáhají hydrataci v pleti udržovat po dlouhou dobu. V létě pleti vyhovují hydratační krémy s vyšším obsahem vody.

  4. Proč se pod očima vytvářejí tmavé kruhy a opuchliny, a jak zde může pomoci oční krém?

   Tmavé kruhy pod očima a opuchliny mohou vznikat při nedostatku spánku či nezdravém životním stylu. Mikrocirkulace v oblasti okolo očí je velmi slabá, a tak může snadno dojít ke zpomalení odvodu metabolického odpadu. Nedostatek spánku a konzumace alkoholu mohou způsobovat právě takové poruchy, které se poté viditelně projevují jako opuchliny. Aby se tělo zbavilo látek, které nelze zcela rozložit, dochází k rozšiřování cév. A protože je pleť pod očima velmi tenká (zhruba 0,5 mm ve srovnání se 2 mm v ostatních oblastech obličeje), projevují se zde tyto rozšířené cévy jako tmavé zabarvení.

   Vmasírování chladivého očního krému do oblasti pod očima může viditelně zmírnit tmavé kruhy a opuchliny.

 • INTERNETOVÉ STRÁNKY

  1. Proč nemohu na mých stránkách najít výrobky jako jsou přípravky na opalování či jiná tělová mléka?

   Webové stránky NIVEA MEN v tuto chvíli prezentují výrobky, které jsou určeny speciálně pro muže. Na našich NIVEA stránkách www.NIVEA.com najdete všechny výrobky NIVEA určené pro muže i ženy.

  2. Proč se mi nezobrazí celý obsah webové stránky? Na obrazovce se objevila zpráva, v níž je požadován Flash plug-in.

   Internetové stránky NIVEA MEN, podobně jako většina nejmodernějších webových prezentací, využívá pro vybraný obsah technologii Adobe Flash. Pokud ve svém počítači nemáte nainstalovanou aktuální verzi Adobe Flash Player, můžete si jej zdarma stáhnout na www.adobe.com.

  3. Text na internetových stránkách NIVEA MEN se mi nezobrazuje správně. Kde je chyba?

   Problémy se správným zobrazením textu mohou být zapříčiněny uživatelským nastavením Vašeho prohlížeče (např. nastavení velikosti textu je příliš velké) nebo možná používáte prohlížeč, pro který nejsou stránky NIVEA  MEN optimalizovány. Pro správné zobrazení obsahu internetových stránek NIVEA MEN doporučujeme používat Internet Explorer od verze 9.0 výše, Mozilla Firefox verze 12 a vyšší, Safari verze 6 a vyšší nebo Chrome 19 a vyšší.

  4. Používá NIVEA MEN na svých stránkách cookies?

   Ano. Internetové stránky NIVEA MEN využívají výhod cookies pro snadnější navigaci a jednodušší ukládání osobního nastavení a preferencí svých návštěvníků. Platnost zvolených cookies vyprší šest měsíců po Vaší návštěvě stránek NIVEA MEN. Nastavení cookies na svém počítači můžete změnit v nastavení prohlížeče (viz. dokumentace prohlížeče).